moshe

 

 

ד"ר משה רם - אומנות הריפוי

ד"ר משה רם מטפל רב תחומי ברפואה אלטרנטיבית, הוא מטפל באנשים באמצעות שלל שיטות וגישות, בין היתר רפואה סינית, דיקור, שיאצו, צמחי מרפא, ויטמינים, תוספי מזון, פרחי- באך, אימון אישי ובנוסף, מאסטר וטריינר ב-nlp ודמיון מודרך ומלמד טראנס פורמיישן תרפי וכמו כן הוא אמן וצייר.

הטיפולים שלו מסייעים לכל מי שסובל מבעיות פיזיות ורגשיות, בדרך טבעית ללא תופעות לוואי ואחוזי ההצלחה גבוהים ביותר. אם יש לכם בעיה- לא צריך לסבול יותר. יש לכם כתובת!

ד"ר משה רם הוא אמן יוצר שניהל במשך שנים רבות גלריה משגשגת בתל אביב. אל תחום הרפואה האלטרנטיבית נשאב בעקבות פציעה בכתף שגרמה לו לייסורים רבים, שלא מצאו פתרון על ידי הרופאים הקונבנציונאליים. "אחרי שלקחתי כדורים, סבלתי מתופעות לוואי קשות. בשלב מסוים, כבר הייתי מוכן לנסות הכל ואז מישהו היפנה אותי למטפל ברפואה סינית. הייתי סקפטי מאוד אבל בסופו של הטיפול הכאבים נעלמו. בתור אדם חוקר וסקרן החלטתי ללמוד את הנושא... ואז גיליתי עולם שלם ומרתק של רפואה טבעית. השלב הבא היה טבעי- להתחיל לטפל באנשים. במשך כל השנים שהייתה לי גלריה, אנשים שבאו אליי, נהגו לשוחח איתי ולהתייעץ בכל מיני נושאים. במשך הזמן גיליתי שיש לי אינטואיציה חזקה מאד ואני מצליח לראות את הבן אדם מולי ברבדים הרגשיים העמוקים.

"את לימודיי האקדמאיים התחלתי באוניברסיטת רמת אביב כסטודנט חוץ שלא מן המניין, שנתיים, ומשם עברתי לאוניברסיטה הפתוחה ללמוד פסיכולוגיה חברתית כסטודנט מן המניין ומשם עברתי ללימודי פילוסופיה עד קבלת הדוקטוראט. עבודת התזה שלי הייתה האינטראקציה, הרציונאל וההיסטוריה של הפסיכולוגיה בטיפולי בריאות".

כיום, ד"ר משה רם עובד בבית הרופאים בתל אביב ומגיעים אליו מטופלים מכל רחבי הארץ. אלה הם אנשים שסובלים מבעיות כרוניות שלא מצאו מזור בשום דרך אחרת ומוכנים לנסות משהו אחר, שונה. רם גם מלמד דיקור סיני בבית הספר "ירושלמי" לרפואה סינית בתל אביב בהנהלתו של אילן הורוביץ, כעוזרו, במטרה ללמד כמה שיותר מטפלים שיוכלו לעזור לכל מי שסובל ושואף לשפר את איכות חייו.

מי מגיע אליך?
"אנשים חולים שמעוניינים להירפא או לפחות לשפר את איכות החיים. אני מטפל בכל סוגי התחלואים החל מבעיות בעמוד השדרה, כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי כתף, כאבי ראש, פציעות ספורט וכל סוגי הכאב, אקוטיים וכרוניים, בעיות גינקולוגיות, פוריות, חיזוק כח הגברא, חיזוק מערכת החיסונית, גמילה מעישון, הרזייה, בעיות רגשיות: אסטמה, פוביות, חוסר בטחון ועוד".

אז איך בעצם אתה עוזר לאנשים שמגיעים אליך?
"אני מסוגל לאבחן בצורה המדויקת ביותר את מקור הבעיה, לדבר לתת ההכרה של האדם שיושב מולי, לגלות את כל הטראומות והסיבות שהביאו אותו למצב הנוכחי הלא רצוי, ויש לי את המסוגלות לגרום לו לנוע לכיוון של בריאות. ההנעה שלי באה ממקום של אהבת האדם ורצון עז לעזור למטופל תוך כדי שימוש בכל הידע הרב שצברתי במהלך השנים. כשאדם מגיע לטיפול אני מכניס אותו למצב של טראנס בהתאם לבעיה הרגשית בעיקר(לא תמיד בבעיה גופנית) ובאמצעות דמיון מודרך לפתור את הבעיה על ידי פירוק הסיטואציה הראשונית שגרמה לו 'לאמץ' אמונה שלילית או דפוס הרסני שאינו משרת אותו יותר. והצפה של הסיטואציה מתת הכרה להכרה למשל, אדם שמפחד מאזעקות בגלל שבילדותו נחשף לסיטואציה כזאת, בתהליך הטראנס הוא מבין שהוא נבהל ממשהו פשוט למדי, ושהיום כבר אין לו צורך בזה או אדם שמרגיש שהוא לא מצליח להתקדם בחיים במקצועיים, האישיים והזוגיים והוא בפרשת דרכים הטיפול עוזר לו להצפת הגורם המעקב להכרה להבנת הבעיה ואז הטיפול פשוט וקל. "

מה הרציונאל העומד מאחורי שיטת העבודה שלך?
"העבודה מתבססת על ההנחה שיש קשר בלתי נפרד בין גוף ונפש. אני מקשיב קשב רב ומקדיש לכל אדם את הזמן שהוא זקוק לו, כמו הרופאים של פעם. אני מחויב למצוא את מקור הבעיה ולא לטפל רק בסימפטום, כפי שלצערי קורה בדרך כלל במפגשים בין חולים לרופאים קונבנציונאליים, בגלל מחסור בזמן. במקרים אקוטיים הדורשים הקלה מידית, אני מתייחס ומטפל כמובן בסימפטומים אולם הדרך שלי היא לטפל בשורש הבעיה, על יד תשאול מפורט וקריאה של ניואנסים קטנים כמו שפת גוף, קול, צורת הדיבור וכו'. כמו כן, אני מבקש מאנשים להביא איתם את כל הבדיקות הרפואיות שעברו כדי להעניק להם את הטיפול המיטבי במטרה לפתור את הבעיה שמטרידה אותם. למשל, אם אדם מגיע אלי עם כאבי גב, אני בודק קודם כל בצילומי הרנטגן, אם יש לו בעיה פיזית כמו למשל בלט דיסק ובמקביל בודק מה החוויות הרגשיות שתרמו לבעיה. פעמים רבות, אדם נתקף בכאב גב חזק אחרי שקרה לו משהו. זה יכול להיות כעס חזק או טראומה כל שהיא. ככלל, עמוד השדרה משקף את המצב הנפשי והרגשי שלנו. כל זעזוע משפיע עליו ויכול לגרום לתופעות קשות וכואבות. כאשר אני מבין מה גורם לבעיה ניתן לטפל בה במספר קטן של מפגשים. כמובן אני מטפל במגוון בעיות של מטופלים שמגיעים אלי מכל מיני סיבות. לכל מטופל אני משתמש באמצעים שהוא צריך בין אם מדובר בדיקור בנקודות ספציפיות, צמחי מרפא או יעוץ תזונתי."

הבנתי שאתה מומחה לטיפולים בתחום הפוריות. מה סוד ההצלחה?
"במקרה של אישה שלא מצליחה להיכנס להריון, בתחילת הטיפול אני מבקש ממנה לפנות לרופא הקונבנציונאלי לקבלת הפרופיל ההורמונאלי לבדיקת הרקע הרפואי, אני בודק קודם כל אם יש סיבה פיזית שמעכבת אותה, אך גם את מצבה הנפשי והרגשי. אני גם פוגש את בעלה ומאבחן את טיב הקשר ביניהם, אני מדריך ומייעץ כיצד להתנהל בדרך הנכונה ומייעץ לגבי תזונה נכונה, אילו תוספי מזון נכונים, פעילות ספורטיבית ועוד.

אני מדריך אותה כיצד לנהוג ולהתנהל בחיים בכלל, מה לאכול ואיזה פעילות ספורטיבית לעשות.... אישה שרוצה להיכנס להיריון חייבת להיות מאוזנת פיסית ורגשית, רגועה ושלמה עם עצמה. אם יש איזה שהיא סיבה שגורמת לה להתנגדות פנימית, כל עוד אותה נקודה לא תאובחן ותבוא על פתרונה, אין סיכוי שיקרה שינוי. אין ספק בכלל שתת ההכרה משליך ומשפיע על ההכרה, על עולם הרגש ועל הגוף הפיסי במידה רבה, הרבה יותר מאשר אנו רוב האנשים מתארים לעצמם."

מה לגבי בעיות בתחום הרגשי נפשי? איך אתה מטפל בזה?
"למשל אם מגיע אלי אדם שרוצה לפתור דילמה בזוגיות שלו, אני קודם כל שואל אותו האם הוא רוצה לעשות שינוי ועד כמה הוא מוכן להתאמץ כדי להשיג את מטרתו. על ידי הצפת הבעיה ניתן לבדוק מה מידת המחויבות למטרה, שיש לאותו אדם. זאת נקודת הפתיחה החשובה ביותר בלעדיה אי אפשר להתקדם באמת. במקרים כאלה אני משתמש באמצעים המיועדים לטיפול בתחום הרגשי כמו דמיון מודרך, פרחי באך אימון אישי ו NLP "


האם אנשים פתוחים לצורת הטיפול שלך?
"הגיע אלי רופא קונבנציונאלי מנהל בית חולים "סניטס" עם בעיית כאב כרוני בכתף, אשר הומלץ לו ע"י רופא אורטופד שהוא צריך לעשות ניתוח שדורש זמן החלמה ארוך. לאחר סדרת טיפולים בעזרת דיקור, שמנים ארומתיים ותרגילים לחיזוק מפרק הכתף הבעיה שלו נפתרה".

"היום יש מודעות הרבה יותר גבוהה בקרב הציבור. יש מספר רב של רופאים ששולחים אלי מטופלים שלא הצליחו לרפא אותם. אני מצליח לעזור להם באמצעות פילוסופיה הוליסטית עם רפואה אלטרנטיבית. זה שילוב מנצח שמניב תוצאות מרשימות מאוד".

אם יש לכם בעיה כלשהי שמפריעה לכם בחיים, אתם מוזמנים לנסות צורת טיפול שונה וייחודית, שרק יכולה לעזור לכם להתקדם לכיוון מיטבי בחיים. בין אם הכאב שלכם הוא פיזי או נפשי, בין אם אתם סובלים מחרדות או כאבים- ניתן לפתור את הכל בדרך טבעית ללא

תופעות לוואי. במקום בו יש "רצון אמיתי וכנה לשינוי- הכל אפשרי!

מתוך כתבה במעריב

   

דר' משה רם יליד ת"א (דור שלישי בעיר) נשוי ואב לשלושה
השכלתו האקדמית ברפואה משלימה , כלכלה , לימודי פסיכולוגיה חברתית, פילוספיה, קאוצינג, N.L.P , דמיון מודרך, פינוקאוג' , טראנס פורשמן טרפי, דיקור סיני, מוקסיבציה, שיאצו צמחי מרפא , פרחי באך, וויטמינים, תוספי מזון, אימון גופני, אנטומיה, פיזיולוגיה, פטולוגיה.


את לימודי רכשתי במכללות ובתי הספר מהטובים:


האוניברסיטה הפתוחה – מכללת רמת גן
מכללת ווינגט – ביה"ס שיאים
אוניברסיטה רnת אביב
מיכללת לוינסקי לחינוך
מכללת מדיסין והמכללה למנהל ( בית ברל )
ביה"ס הירושלמי לרפואה סינית
המרכז הישראלי N.L.P

  אוניברסיטת קולומבו,לרפואה אלטרנטיבית.

  ALTRNTIVA MHDICINA  

בהמשך להתמקצעות ברפואה אלטרנטיבית וסקרנותי לחוכמת המזרח הצטרפתי כסטודנט חוץ ומן המניין לאוניברסיטת קולומבו,לרפואה משלימה. ALTRNTIVA MHDICINA  בסרילנקה  
לאחר שעמדתי בכל דרישות האקדמיות הוענקו לי תארים:  Ph.D /D.A.M

 
                                                            DOCTOR ALTERNATIVE MHDICIN  
 עבודת המחקר:האינטרקציה,הרציונל, וההיסטוריה,של הפסיכולוגיה,בטיפולי בריאות אינטגרטיביים.(גוף ונפש)

 דוקטור לפילוספיה הוליסטית.    ( Ph.D )  כאדם סקרן אני ממשיך במסעותי   בשבילי הדעת ומעביר לתלמידי ולמטופליי, את חכמת  הנסתר.