דמיון מודרך בתל אביב

 

דמיון מודרך יכול להתאים לכל אחד

אנשים שנתקלים לעיתים בקשיים בחיים לא תמיד יודעים איך להתמודד איתם, ולמרות שיש הרבה ספרות בנושא, עדיין יש אנשים שמעדיפים קודם כל לטמון את הראש בחול. לא תמיד קל לנו לפקוח את העיניים ולראות את המציאות כפי שהיא כדי להחליט כיצד להתמודד עם קשיים שונים, ואין ספק שבנושא הזה שיטת טיפול זו יכולה בהחלט יכול לעשות את העבודה.

כיצד עוזר לנו הדמיון המודרך  

ראשית, כדאי לדעת שיש חוקים ברורים מאוד לדמיון מודרך וכן צריך ללמוד קצת את התחום לפני שמנסים אותו, ושנית, תוכלו להיות רגועים, כי יש מי שילמד אתכם את הנושא. בין אם אתם רוצים לנסות את זה בעצמכם ובין אם הייתם רוצים לעסוק בתחום הזה, את הדמיון המודרך צריך להכיר יותר מקרוב ויש להקדיש לכך לא מעט זמן. מעבר לכך שיש ספרים וסרטים שתוכלו לראות בנושא הדמיון המודרך, השלב הראשון שחשוב לא לוותר עליו הוא השלב שבו אתם מתמסרים לתהליך הזה, כי ללא ההתמסרות שלכם יהיה לכם קשה לראות כיצד הדמיון המודרך משפיע.

כוח המחשבה  

 

יש כוח אדיר למחשבה שלנו ולאופן שבו אנחנו רואים את הדברים, ולא פעם בכך עוסק הדמיון המודרך. הרעיון הוא להבין שאנחנו כן יכולים לשלוט על המחשבות שלנו וכן יכולים להתעלם ממחשבות שלא באמת עושות לנו טוב, ולכן מדובר על כלי שכדאי להכיר. אומנם בהתחלה זה לא נראה טבעי ויש ללמוד את הדברים בצורת טכניקות שונות, אך לאחר מכן זה הופך להיות טבע שני וזה בהחלט מקל על החיים. 

טרנס- פורמיישן

 

דמיון מודרך הינו שילוב של מגוון טכניקות הכוללות הירגעות והרפיה היכולים להתבצע על ידי הנחיה של מטפל מיומן וגם באימון מסויים על ידי המטופל בעצמו.

 

ההנחה של הדמיון המודרך היא שהמוח האנושי מגיב לאירועים דמיוניים ומציאותיים מבחינת התופעות הנוירולוגיות,באופן זהה.(לפי הפסיכונואנליטיקאי קארל יונג)

 

לדוגמא: תדמיינו שאתם מוצצים לימון,תימצצו ותינגסו,נו איך ההרגשה? נכון שאתם מרגישים בפעילות יתר בבלוטות הרוק?

עכשיו תנסו ליזכור עוד דברים שרק מהמחשבה עליהם חלים עליכם שינויים פיזיולוגיים.את הפעולה הסוגסטיות מבצעים כאשר המטופל נימצא במצב של רגיעה והרפיה בעיניים עצומות כשהמוח שלנו במצב תודעתי אחר,

ומאפשר את התיקשורת הזו(גלי אלפא) בין היתר שימוש בדמיון על מנת להעלות מחשבות מהתת מודע המסייעות בשליטת המח על התפקודים הגופניים. מומחה בדמיון מודרך מסייע למטופל בכך שהוא גורם לו לדמיין את המצב הבריא והרצוי מבחינתו בין אם מדובר בבעיה נפשית ובין אם מדובר בבעיה פיזית.

 

אחד היתרונות הבולטים של שיטה זו בא לידי ביטוי בכך שלהבדיל מתרופות שונות העלולות לגרום לתופעות לוואי לא נעימות, אחוז הסיכונים בטיפול על ידי מומחה הוא שואף לאפס.

 

כפי שציינתי, הטיפול על ידי מומחה בתחום זה עשוי לסייע במגוון של בעיות רפואיות כמו לחץ דם, כאבים וגם בתור טיפול בחרדות.ירידה במשקל,הפסקת עישון, בנוסף לכך, הטיפול על ידי מומחה בדמיון עשוי לסייע לאישה בעת לידתה על ידי הרגעתה שתגרום ללידה קלה יותר.

 

גם ילדים יכולים להפיק תועלת מטיפול על ידי מומחה בדמיון מודרך. הטיפול בשיטה זו עשוי להם במגוון של בעיות כמו קשיי הסתגלות, בטחון עצמי ירוד, לחץ לפני מבחנים ועוד.

 

כפי שהבנתם, הטיפול על ידי בעל מקצוע בעזרת הדמיון המודרך עשוי לסייע במגוון של בעיות פיזיות ונפשיות והסיכונים בו אפסיים. כמובן שעל מנת להפיק את המיטב מהטיפול בשיטה זו יש לפנות למטפל מקצועי ובעל ניסיון.