צמחי מרפא בתל אביב

 

:הרפואה הקלאסית במשך השנים התברכה בסוגים רבים

 

רפואה העממית-בזרמים מסוימים ברפואה המודרנית, לריפוי ולמניעה של מחלות ובעיות שונות בגוף האדם. העיסוק הזה הוא עיסוק הידוע גם בשם "רפואה בוטנית". 

 

הרפואה הבוטנית הינה מבוססת על צמחי מרפא הכוללים תכשירים, תמציות תקניות, אבקות יבשות וחלקי צמחים או אף בעלי חיים, פטריות ואצות. צמחים רבים יוצרים סינתזה לחומרים העשויים להועיל לבריאות האדם ובעלי חיים אחרים.

 

המרפאים והמטפלים בצמחי מרפא נקראים הרבליסטים, ובמדינות רבות הם נדרשים לעבור רישום מסודר בדומה לרופאים או רוקחים על מנת לקבל רישיון לעסוק בטיפול באנשים או ברקיחה של צמחי מרפא.

חלק מצמחי המרפא רעילים לאדם או רעילים בצורות הכנה מסוימות או מעל מינון מסוים.

 

עוד על צמחי מרפא ופרחי באך :

הטיפול באמצעות הצמחים הללו הינו אחת משיטות הטיפול העתיקות ביותר ברפואה. למרות שהשימוש הינו אחת מהשיטות העתיקות ביותר, ניתן לראות כיום אנשים רבים הפונים לשיטת טיפול זאת כתחליף או בנוסף לרפואה הקונבנציונלית.

מקובל לחשוב כי המונח "צמחי מרפא" מתייחס לעשבים שונים כמו עשב לימון, נענע וכדומה, אך למעשה צמחי מרפא כוללים גם פירות, ירקות, ועלים של עצים ושיחים שונים.

 

במחקרים שנערכו, צמחי מרפא נמצאו כמועילים ביותר לבריאות, עקב כמות האנטי אוקסידנטים הגבוהה שנמצאה בהם. בנוסף לכך התגלה כי צמחי מרפא רבים מכילים ביחס למשקלם כמות גבוהה יותר מפירות וירקות של אנטי אוקסיטדנטים.

 

צמחים אלו הינם בעלי תכונות ריפוי למגוון רחב של בעיות ובמקרים מסוימים הם עשויים להיות יעילים ביותר עבור אנשים שתרופות כימיות מסוימות אינן מטיבות עימם. בין צמחי המרפא היעילים ביותר ניתן למנות את השום עקב היותו בעל תכונות אנטיביוטיות שהוכחו במחקרים רבים. בנוסף לכך הוכח גם כי השום עשוי לסייע בהפחתת הכולסטרול הרע בדם.

 

ישנם צמחים כמו לבנדר המסייעים בהוצאת ליחה מהגוף וישנם צמחי מרפא כמו נענע המסייעים בפעולתה של מערכת העיכול והקימל שסופח גזים,הכורכומין האנטי דלקתי.וכמובן במקום גבוה הפורמולות של הרפואה הסינית,ששיטות הריפוי המערביות יכולות להעשיר עצמן רבות מהידע הרחב של שיטות הריפוי מן המזרח.

כפי שבוודאי הבנתם עד כה, צמחי מרפא עשויים לגרום לשיפור במצבם של אנשים הסובלים ממגוון רחב של בעיות. למרות זאת, בבואנו להתחיל בטיפול באמצעות צמחים מרפאים אלו מומלץ לפנות לאיש מקצוע מוסמך ומנוסה, מכיוון שמינון גבוה מדי של צמחים מסוימים עשוי לגרום לנזק יותר מאשר לתועלת.

ד"ר משה רם 0528721162