פרחי באך מטפלים

הטיפול באמצעות פרחי באך מבוסס על שימוש ב- 38 תמציות פרחים כאשר כל תמצית מתאימה למצב נפשי שונה.

הטיפול הומצא על ידי דוקטור אדוארד באך שהאמין בכך שלמצבו הנפשי של האדם ישנה חשיבות מכרעת בשמירה על בריאותו הפיזית.

 

לפי שיטה זו כל אחת מהתמציות עובדת על תדר אנרגטי בגוף שיצא מאיזון. על ידי החזרת התדר לאיזון, חוזרת לאיזון גם התכונה הרצויה. הגורם העיקרי לרוב המחלות נימצא ברמה הנפשית או הריגשית,ולחשיבה שלילית. בין הבעיות שבהן ניתן לטפל בשיטה זו ניתן למנות מתח, חרדה, דיכאון,חוסר ביטחון,יאוש, כעס, דאגה,טינה,קינאה,שהם המקור למחלות.

 

התמציות שבהן עושים שימוש בטיפול על ידי פרחי באך מיוצרות בתהליכים טבעיים. שני התהליכים העיקריים שבהם עושים שימוש על מנת לייצר את התמציות כוללים את השריית הפרחים במים רותחים או מחימומם תחת השמש, התמציות עוזרות לחדש את הקשר של המטופל עם האני שלו, והתנודות הטבעיות שלהן מסייעות למטופל להיות מודע, וכתוצאה מכך יחל תהליך ההבראה, הטיפול באמצעות הפרחים עשוי להתאים לאנשים בכל הגילאים כולל ילדים ותינוקות. חשוב לזכור שהטיפול 

פרחי באך מטפלים

בילדים ובתינוקות צריך להיות מתון באופן משמעותי מהטיפול במבוגרים.

 

כאשר ילד או תינוק מתחילים בתהליך של טיפול באמצעות פרחים אלו, על המטפל לבדוק את מערכת היחסים שלו עם הוריו מכיוון שיש לה השפעה רבה על מצבו הנפשי של הילד, חשוב לזכור שהשימוש בתמצית פרחי באך דורש שיחה עם המטפל. אשר מאבחן במדוייק איפה חוסר האיזון ברבדים הריגשיים,ולכך דרוש בעל מיקצוע וותיק ומיומן.

 

הרפואה הקלאסית מורכבת מסוגים רבים:

 

רפואה העממית-בזרמים מסוימים ברפואה המודרנית, לריפוי ולמניעה של מחלות ובעיות שונות בגוף האדם. העיסוק הזה הוא עיסוק הידוע גם בשם "רפואה בוטנית". "הרפואה הבוטנית" הינה מבוססת על צמחי מרפא הכוללים תכשירים, תמציות תקניות, אבקות יבשות וחלקי צמחים או אף בעלי חיים, פטריות ואצות. צמחים רבים יוצרים סינתזה לחומרים העשויים להועיל לבריאות האדם ובעלי חיים אחרים.

 

המרפאים והמטפלים בצמחי מרפא נקראים הרבליסטים, ובמדינות רבות הם נדרשים לעבור רישום מסודר בדומה לרופאים או רוקחים על מנת לקבל רישיון לעסוק בטיפול באנשים או ברקיחה של צמחי מרפא. חלק מצמחי המרפא רעילים לאדם או רעילים בצורות הכנה מסוימות או מעל מינון מסוים.