אימון פיזיולוגי נחשב כיעיל ביותר עבור ספורטאים. בשורות הבאות ננסה להבין מהו אימון פיזיולוגי ועל מה יש לשים את הדגש בבואנו לתכנן אימון מסוג זה.

אימון פיזיולוגי הינו אוסף של תרגילים שמטרתם שיפור יכולתה של מערכת ספציפית בגוף. כאשר נרצה לתכנן אימון פיזיולוגי עלינו לשיםדגש על הדברים הבאים:

 

- ראשית, בבואנו לתכנן אימון פיזיולוגי יש להתחשב במצבו הרפואי של המתאמן, כי הרי ברור שלאדם בן 80 לא תתאים אותה תוכנית אימון המיועדת עבור ספורטאי בן 20. כמובן שאנשים עם מגבלות רפואיות חייבים להתייעץ עם רופא בטרם ביצוע האימון.

- עוד דבר שאותו יש לקחת בחשבון בעת בניית תוכנית אימון פיזיולוגי הינו מטרותיו של המתאמן. לדוגמה, ספורטאי העוסק בהרמת משקולות לא ירוץ עשרות קילומטרים ביום על מנת שלא יפחית במסת שריריו החיונית לענף ספורט זה.

- עיקרון נוסף שעליו יש להקפיד על מנת להפוך כל אימון פיזיולוגי ליעיל הינו העמסת יתר. הכוונה היא שבכל אימון עלינו לאמץ הגוף יותר מכפי שעשינו באימון הקודם על מנת ליצור גירוי במערכת האירובית ובמערכת האנאירובית שיביא לשיפור היכולות.


לסיכום ניתן לומר כי אימון פיזיולוגי אכן יעיל ביותר לשיפור יכולותיהם של ספורטאים מענפים שונים ועל מנת שיביא לתוצאות המיוחלות יש להקפיד על ביצוע הדגשים הנ"ל. כמו כן חשוב להתמיד באימונים ולהיוועץ באיש מקצוע על מנת לעבוד נכון למקסם תוצאות ולמזער פציעות ספורט.יש סיכון רב לאותם "ספורטאי סוף שבוע" העושים פעילות אירובית,כמו ריצה.מכוון שהלב הוא שריר שצריך לאמן בצורה הדרגתית ומוסכלת לפי המיתאמן,על מנת לימנוע נזקים מדלקות בשרירים ועד התקף לב.לכן חשוב להתייעץ עם איש מיקצוע